Strona główna

Sprawy bieżące

Więcej o nas

Prezentacje

druki

Kontakt

ODZNAKI

Historia i współczesne życie odznak

Komisja Historii i Tradycji Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego wita na swojej stronie internetowej prezentując nowy dział pracy, którym zajmuje się w XV Kadencji, a autor prac kolega Zbigniew Lewandowski od dwudziestu lat.

Na stronie prezentowane będą materiały związane z historią krajoznawczych odznak turystycznych ustanowionych przez ogniwa naszego Towarzystwa lub z ich inicjatywy przez Prezydium Zarządu Głównego PTTK.

Zainteresowani znajdą tu informacje, opracowane w formie not historycznych, dotyczące odznak, których czas zdobywania był ściśle określony postanowieniami regulaminów lub, których czas istnienia się wypełnił i nie są już weryfikowane. Dla odznak, które można zdobywać aktualnie obok not historycznych prezentowane będą regulaminy już nie obowiązujące, które uległy modyfikacji. Teksty regulaminów aktualnych prezentowane są przez Komisję Krajoznawczą ZG PTTK na stronie głównej ZG PTTK.

Zaproponowany układ prezentacji to układ wojewódzki z podziałem na odznaki historyczne (już nie weryfikowane) i odznaki, które można zdobywać aktualnie. W przypadku, gdy odznaka została ustanowiona przez Prezydium ZG PTTK na wniosek określonego ogniwa Towarzystwa:

  • i wskazane ogniwo (nie zawsze będące wnioskodawcą) będzie tę odznakę weryfikować - informacji o odznace należy szukać w odpowiednim województwie;
  • odznaka ustanowiona została przez Prezydium ZG PTTK na wniosek określonego ogniwa Towarzystwa bez wskazania konkretnej jednostki weryfikującej odznakę - informacji należy szukać w odnośniku "Odznaki ustanowione przez Prezydium ZG PTTK".

Opracowanie not historycznych o odznakach to efekt ponad 20 lat zbierania informacji, badania dokumentów oraz osobistych rozmów i konsultacji z działaczami - głownie w oddziałach PTTK.

Wszelkie uwagi, uzupełnienia i wnioski można przesyłać na adres: zbyszek@khit.pttk.pl


Sprawdź nasz XHTML 1.0!
Strona Komisji Historii i Tradycji Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
© Wszelkie prawa zastrzeżone.